Web Siteniz İçin Kaliteli İçerikler Üretin

Kaliteli içerik, daha önce aynı içerikle yayınlanmamış yani özgün olan ve okura fayda sağlayan içeriklerdir. Sadece arama motorları için hazırlanmış, tekrarlardan oluşan ama diğer yandan okuyucu için yarar sağlamayan içerikler kaliteli içerik kabul edilemez. Bu tarz içerikler ne okuyucuya ne de arama motorlarındaki konumlara olumlu etki etmez. İster sadece ziyaretçilerinizi siteye çekmeyi ve onları memnun etmeyi, isterseniz arama motorlarındaki sıralamanızı arttırmayı hedefleyin her halükarda içeriklerinizi hazırlarken özenli olmanız birinci önceliğiniz olmalı.

Kaliteli İçerik Nasıl Üretillir

İçeriğin Konusunu Belirleme 

Öncelikle hazırlanacak içeriğin konusunu doğru belirlemek, sitenizde yayınlamayı planladığınız içeriğin ziyaretçi ve okurlarınızın ilgisini çekebilecek, onlara fikir verebilecek bir kapsamda seçmelisiniz. 

Çarpıcı Bir Başlık

İyi bir içerik, okunmadığı taktirde, zaman kaybından başka bir şey değildir. Bir yazının okunmasını sağlayan ilk unsur Başlıktır. İçeriğin konusunu yansıtacak, vurgulu, kısa ama net ve anlaşılır bir başlık seçimi, onca emek verip de hazırladığınız içeriğin okunmasına yardımcı olacaktır.

Giriş, Gelişme, Sonuç Planı Hazırlama 

Konunuzu belirledikten sonra akışa uygun olarak hazırlayacağınız metnin planını önceden belirlemek, içeriğinizi oluştururken sizlere çok yardımcı olacaktır. Giriş bölümünde, yazınız ile ilgili genel detayları ve yazılma amacını açıkladığınız bölümden oluşur. Gelişme bölümü, yazınızın giriş bölümünü detaylandırdığınız, açıkladığınız, örneklendirdiğiniz bölümdür. Sonuç ise yazının toparlandığı okuyucuya mesajın verildiği kapanış bölümüdür.
Hazırlayacağınız içeriği bu plan doğrultusunda önceden organize ederseniz, konudan sapmadan, çok daha etkili ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Kullanılan Dile ve Üsluba Dikkat 

Tüm içeriklerde olduğu gibi web sitenizde kullanacağınız içeriklerin de hazırlanırken yazım kurallarına, dilbilgisi ve noktalama işaretlerine uygun olmasına özen göstermelisiniz, bu hem kendi sitenize hem de okuyucunuza gösterdiğiniz saygıya bir işarettir. Hitap şekliniz tutarlı olmalı, hazırlanan içeriğe göre zaman zaman okuyucu ile sıcak bir bağ kurabilmek adına daha samimi bir yaklaşım belirlenebilecekken, bazı içeriklerin daha sınırlı bir hitap ile devam ettirilmesi gerekir, burada önemli olan, içeriğe uygun olan doğru hitap tarzının belilenip, yazı boyunca aynı tarz ile devam edebilmektir.

Görsel Seçimi 

İyi bir konu seçtiniz, yazınızı planladınız ve ilgi çekici bir şekilde yorumladınız. Şimdi içeriğinizin ihtiyacı olan, yazınız ile alakalı, okuyucuyu yazıya bağlayacak etkili görseller seçmek. Görseller, özellikle web sitesi içerikleri için çok etkili ve önemli unsurlardır. İçeriğiniz için görsel seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğine ilişkin daha detaylı bilgiler için "Web Siteniz için Görsel Seçimi" yazımızı inceleyebilirsiniz.

Web siteniz için yaptığınız her özverili çalışma gerek ziyaretçilerinizin geri bildirimleri açısından gerekse arama motorlarında sıralamanızın artması açısından sizlere olumlu geri dönüşler sağlayacaktır. Bu amaçla Web Tasarım Ankara ailesi olarak sizlere kaliteli içerikler üretebilmeniz için bir kaç ipucu vermeye çalıştık. Umarız ki sizler de faydalarını görürsünüz.

 

26/04/2020

 

Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz