Küçük İşletmeler İçin Web Tasarım Önerileri

Günümüz artık internet çağı. Tamamen dijitalleşen dünyada web sitesi sadece orta ya da büyük işletmeler için değil, küçük işletmeler için de artık bir zorunluluk. Burada web sitesinden bahsettiğimiz bir alan adı ve içerisinde iki üç cümle ve iletişim bilgilerinin yer aldığı bir web sitesi değil. Böyle bir web sitesinin size bir katkısı olmayacaktır. 

Küçük bir işletme dahi olsanız web siteniz düzenli bir şekilde tasarlanmalı ve kaliteli içeriklere sahip olmalıdır. Sunduğunuz ürün veya hizmetlere ilişkin 4/4lük bilgiyi web sitenizde barındırmalısınız. Bunlara ait görsel ve hatta videolara yer vermelisiniz.

Peki nereden başlamalısınız?

Öncelikle profesyonel bir web sitesine sahip olmalısınız. Tüm içerik ve görsellerinizi kolayca yükleyebileceğiniz, gerektiğinde de güncellemeler yapabileceğiniz bir web sitesi sizin için artık bir zorunluluk. 

Sonraki aşamada web sitenize içerikler üretmeli ve bunları sitenize eklemelisiniz. Gerekli gördüğünüz sizin için önemli olan içeriklerinize ana sayfanızda yer vermeli ve web site ziyaretçilerinizin dikkatine sunmalısınız. Hakkımızda, kurumsal gibi sayfaları gelişi güzel değil, özenlice oluşturmaya ve bu sayfalarda sizinle ilgili tüm detayların yer aldığından emin olun. Ürün ve hizmetleriniz için de aynı mantık ile hareket etmelisiniz. Kendiniz ve ürün-hizmetleriniz için ne kadar detaylı bilgi sunarsanız web sitenizden yeni müşteriler kazanma ihtimalini arttırmış olursunuz.

Web sitenizde iletişim bilgilerinin hepsine yer vermelisiniz. Adres, telefon, eposta ve kroki gibi. Kullanıcılarınızın size 7/24 kolayca ulaşabilmesi için bir form oluşturmanız da size olumlu etki sağlayacaktır.

Web sitenizin tasarımını yaparken kullanıcıların kullanım kolaylığını en üst düzeyde tutararak hareket etmelisiniz. Web sitenizin hızı da çok önemli bir unsur olduğundan web sitenizde yüksek boyutlu görsellere yer vermemelisiniz. Ek olarak gereksiz tasarım detayları da web sitenizi yavaşlatacaktır. Bu yüzden web sitenizi hızlı olması ve kullanıcıların rahat hareket edecekleri şekilde tasarlamalısınız.

Son olarak ana sayfanızda harekete geçirici mesajlar vererek kullanıcıların sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz: "Hemen teklif alın" gibi.

Bu blog yazımız da ilginizi çekebilir: Web Tasarım Nedir?

Web tasarım konusunda henüz kararsızsanız bize ulaşıp detaylı bilgi ve teklif alabilirsiniz. 

06/04/2020

Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz